כריסטמס בארמון

אם יש כלל שהלונדונים למדו על בשרם עוד בחורף 11′ – זה שכריסטמס לא עושים בלונדון. זאתאומרת, כולם יודעים שעד ה-1/1 מוצאים אקלים יותר טרופי מפה, אלא אם כן הבילוי האהוב עליכם לערב ה-24 לדצמבר הוא להשקיף מקו 139 על התיירים המסכנים שנתקעו בלונדון בחופשה במשך יומיים במהלכם רק מסעדות סיניות פתוחות כאן (תייגו את החבר/ה שבילו איתכם בסיטואציה פה).
קצרה היריעה מכדי להרחיב על איך קרה בכ”ז שהלונדונים נשארו בארצות הכפור ל”תקופת החגים”- אבל אם בכ”ז התפתתיתם לכרטיס מוזל של וויז אייר ונשארתם במחוזיתנו – אנו מזמינים אתכם לבלות את כריסטמס עם קצת שמאלץ’ שכולו ההיפך הגמור מהפאסט ליין של לונדון – בארמון בלנהיים באוקספורדשייר (ואיך לא, עם סינדרלה!)

[לא לדאוג – פוסט שרובו תמונות]

 

ארמון בלנהיים באוקספורד
 

אז חמושים בשני ילדים שלא הפסיקו לאכול מהשנייה שנכנסו לרכב, והונדה שמחליטה בכ-ל (אבל בכל) נסיעה להדליק איזשהי נורית חיווי, חצינו את קו הרוחב לונדון טיים צפונה על ה-M40 לכיוון אוקספורד(שייר).
Blenheim Palace הוא המבנה היחיד שזכה לתואר ארמון שלא בבעלות משפחת המלוכה הבריטית ומוכר כאתר מורשת עולמית. הוא נבנה לטובת הלורד מרלבורו על ניצחונו בקרב בלנהיים, ונשאר במשפחת צ’רצ’יל-ספנסר לאורך הדורות. הוא לפיכך גם מקום הולדתו של סר וינסטון צ’רצ’יל, שלא זכה לתואר הדוכס ממרלבורו או לבעלות על הארמון בשל היותו האח הקטן של המשפחה.
 
כניסה לארמון בלנהיים ליד אוקספורד

חנייה מחוץ לארמון – שרק לא יירד גשם
בכל חג מולד הארמון מקבל “טיפול” כריסטמסי חיצוני מיוחד, כאשר השנה נבחרה האגדה של סינדרלה לקשט את פנים חדרי הארמון. סיור במקום מצריך הזמנת כרטיסים מראש וניתן לבקר עד ה-6 בינואר. מעבר לזה, יש סביב הארמון יריד כריסטמסי עם קרוסלה ומעט מתקנים נוספים והליכה לילית של אורות כריסטמס מיוחדים (עד ה-1.1) עליה החלטנו לוותר.
 
ארמון בלנהיים באוקספורד

שמש מעל בלנהיים (עדיין קרררר)
לונדון עם ילדים - קרוסלה

סחרור מסוכן (לכיס) – הקרוסלה בכניסה לארמון
כבר בכניסה למתחם הארמון ברור לכולם שהמזל מחייך ללונדונים לאור העובדה שהשמש הפציעה לה על מחוז אוקספורדשייר, שכן בגשם המקום הזה עשוי להיות בוצי משהו. הוולי’ס של הקטנים הפעם נשארו בתיק.
אולם הכניסה לארמון כבר מראה את מידת ההשקעה שנעשתה פה, עם חדר מבואה שהפך לשולחן הסעודה של סינדרלה. מפה החווייה מוסיפה להתעצם כאשר כל חדר מקושט בהתאם לפרק בסיפור, עם אינפלציה של עצי אשוח מקושטים.

 

שולחן הסעודה באולם הכניסה בארמון בלנהיים

שולחן הסעודה באולם הכניסה – הזמנות לליל הסדר לוקחים?
סינדרלה בארמון בלנהיים מחוץ ללונדון

Once Upon a Time…
הכרכרה של סינדרלה - אטרקציה לילדים מחוץ ללונדון

בלינג מיי דלעת – הכרכרה של סינדרלה
בין האטרקציות חדר מיוחד עם עץ שמסביר על כך שבחצות הכרכרה תהפוך לדלעת, הסוסים לעכברים והשמלה לסמרטוטים; אולם אירועים מרהיב עם נעל זכוכית במרכז הבמה; כאמור עצי אשוח אין-ספור; וכרכרה נוצצת במיוחד. כל החדרים מרהיבים בהחלט – אך גם טומנים בחובם שתי בעיות אקוטיות (ממויינות לפי גיל): קשה מאד להתרשם מהארמון ותחולתו (ללונדונים הבוגרים), לא ברור איפה סינדרלה והנסיך (ללונדוני בן השלוש).

 

לונדון עם ילדים בארמון בלנהיים

אין לך נעל זכוכית ואבא שלך לא זגג
אגדת סינדרלה בארמון בלנהיים

כל העכברים יוצאים מהחורים – בבלנהיים
ארמון בלנהיים באוקספורד

ליל כל הקדושים – דלועים בארמון
סיום הסיור מוביל לגנים (כלול במחיר הכרטיס) ולכנסייה של הארמון שם תלוי עץ משאלות והקטנים מעודדים לכתוב את משאלתם לסנטה. בין המשאלות נצפה גם בריטי די בוגר שרשם “An end to BREXIT” והיה מאד מבסוט מעצמו כשהוא תלה את זה. בנוסף, באורוות ניתן להתחפש לסינדרלה או לפרינס צ’רמינג, מקום בו בילו הקטנטנים עוד כחצי שעה לפני שהצלחנו להוביל אותם חזרה ל-CRV הסוררת שבדרכה להפוך לדלעת.

 

מגדל השעון בארמון בלנהיים

שמש מפציעה על מגדל השעון של בלנהיים פאלאס
מבלנהיים הנסיעה לאוקספורד אורכת כעשרים וחמש דקות, אולם עיירת האוניברסיטאות לא היתה מקושטת כמצופה. הקטנטנים הוסיפו את הבולמוס שאפיין את תחילת הנסיעה ואז שרצינו לרדת ולסייר ליד Christ Church קולג’ נרדמו להם. Typical toddler behavior!
אם בכ”ז תרצו ללכת מפה לאכול, הקפידו שלא לפספס את ה-Trout Inn שעל נהר התמזה, המלצה שקיבלנו מזוג החברים ע’ ו-ל’ שגדל באוקספורד, שפקדו איתנו את המקום לפני כשבע שנים, כשעוד לא היו קטנטנים בתמונה של אף אחד (וואוו שבע שנים!). הפאב שנמצא על הנהר משרה אווירה אנגלית ימית, ובחודשי הקיץ השולחנות שצמודים לגדה מלאים. המקום מתאפיין בתפריט אנגלי קלאסי שכולל איך לא – דגים כמו: קוד מטוגן בבלילת בירה, פילה סלמון ופילה בס מטוגנים, המבורגרים וסטייקים וכן מגוון של פיצות מתנור עץ.

 

טראוט מסעדת גסטרו-פאב באוקספורד

מעבר לנהר נדדנו אל הגסטרו-פאב
מסעדה מחוץ ללונדון טראוט

something’s fishy around here – באס בטראוט אין

מיטיבי לכת (ובעיקר נשים בלי טף) ימשיכו מכאן לפארק האאוטלט Bicester Village שהוא התשובה הבריטית למרכזי הקניות האמריקאים. אנחנו משאירים זאת בגדר המלצה כללית, שכן לא מדובר בבשורה זולה במיוחד עבור חובבי המותגים. 20% יותר זול מבלונדון, שזה עדיין יקר משמעותית, אך תוכלו למצוא פה מותגים כמו: ארמני, קלווין קליין, דיזל, האנטר, לה-קוסט, קארן מילר,מולברי, ועוד… לחצו כאן לרשימה המלאה

 

הלונדונים מפה ממשיכים להם חזרה לצפון לונדון, לא לפני שמסמנים וי על אחד הימים היותר קריסטמסים שלנו, עם שני לונדונים עייפים אך מרוצים שלמרות ההסברים החוזרים ונשנים על יהדותם – לפני שנרדמו עוד הספיקו לערוך דיון תאולוגי נרחב על המקום שסנטה ישאיר להם מתנות, לאור העובדה שאין לנו עץ…

 

מצעד העצים השווים:

 

עץ אשוח עם גרמופון
'קישוטי חג מולד - לונדון עם ילדים
עצי האשוח ליד האח
לונדונית קטנטנה ועת אשוח וורוד מאד
 


Blenheim Palace
Woodstock, Oxfordshire
https://www.blenheimpalace.com/

The Trout Inn
Godstow Rd, Oxford
https://www.thetroutoxford.co.uk/


Bicester Village

50 Pingle Drive
Bicester, Oxfordshire
https://www.bicestervillage.com

Author: הלונדונים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *